17.03.2022r. – spotkanie z przedstawicielem Stowarzyszenia mali bracia Ubogich


sporkanie st mali bracia ubogich

Fot. K. Sikora

Opis wydarzenia


W dniu 17 marca 2022r. w siedzibie Zarządu Okręgowego odbyło się spotkanie z przedstawicielem Stowarzyszenia mali bracia Ubogich panią Wioletą Skwira. Związek reprezentował Prezes – Kazimierz Olszewski oraz Wiceprezes – Wojciech Zalewski. Omówiono zakres i możliwe formy współpracy Stowarzyszenia ze społecznością inwalidów wojennych. Spotkanie przebiegało w wyjątkowo miłej i serdecznej atmosferze.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich w ramach programu TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ prowadzi zorganizowany wolontariat towarzyszący, polegający na regularnych odwiedzinach wolontariuszy w domach podopiecznych, dzięki którym budują się niezwykłe – oparte na przyjaźni i zaufaniu – relacje wolontariusza z samotnym seniorem. Podopiecznym programu proponuje się nie tylko towarzystwo i wsparcie wolontariusza, ale także spotkania świąteczne, możliwość wspólnego spędzania wakacyjnych dni, różne formy grupowej aktywności.

Na chwilę obecną poszukujemy chętnych zamieszkałych w granicach miasta Lublin zainteresowanych wzięciem udziału w programie TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się pod numerem telefonu Zarządu Oddziału w Lublinie –  (81) 532 67 35